Sposoby montażu rolet okiennych

Sposoby montażu rolet okiennych

Rolety okienne to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które pozwala na regulację nasłonecznienia pomieszczenia, ale także estetyczny element wystroju wnętrz. Wybierając sposób ich montażu, warto zastanowić się, czy lepiej zamontować je bezpośrednio do ramy okiennej, czy może do ściany nad oknem. W poniższym artykule przedstawiamy zalety obu tych rozwiązań oraz podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru.

Montaż rolet do ramy okiennej – zalety

Montaż rolet bezpośrednio do ramy okiennej to opcja, która cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim jest to rozwiązanie estetyczne, ponieważ roleta jest idealnie dopasowana do szerokości i wysokości okna. Dzięki temu nie ma żadnych szczelin między osłoną a ramą okienną, co zapewnia lepszą ochronę przed światłem zewnętrznym oraz utrzymanie prywatności.

Kolejną zaletą tego rodzaju montażu jest oszczędność miejsca. Roleta zamocowana bezpośrednio na ramie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni na ścianie ani na parapetach. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.

Montaż rolet do ściany nad oknem – zalety

Alternatywą dla montażu rolet materiałowych do ramy okiennej jest ich zamocowanie do ściany nad oknem. Tego typu montaż pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie okna, niezależnie od rodzaju i konstrukcji. Roleta zamocowana do ściany nie wpływa również negatywnie na izolacyjność termiczną i akustyczną okna.

Warto również zauważyć, że montaż rolet do ściany nad oknem daje większą swobodę aranżacyjną. Możemy wybrać rolety o dowolnej szerokości i wysokości, co pozwala na stworzenie ciekawych efektów wizualnych oraz dopasowanie rolet do wystroju wnętrza.

Jak dokonać właściwego wyboru montażu rolet okiennych?

Decydując się na montaż rolet okiennych, warto wziąć pod uwagę na zalety obu rodzajów montażu. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz specyfiki pomieszczenia. Warto również skonsultować się z fachowcem, który doradzi najlepsze rozwiązanie dla danego typu okna i pomieszczenia, a także przeprowadzi profesjonalny montaż.