Żaluzje pionowe, czy poziome – które wybrać?

Żaluzje pionowe, czy poziome – które wybrać?

W ofercie producentów rolet znaleźć można wiele różnorodnych produktów. Proponowane żaluzje różnią się od siebie materiałem wykonania, kolorem, a także sposobem zaciemniania pomieszczeń. Wśród klientów najpopularniejsze obecnie są żaluzje pionowe oraz poziome. Które z nich warto wybrać i w jakich pomieszczeniach mogą być one stosowane?

Specyfika żaluzji pionowych i poziomych

Wśród zalet wykorzystania żaluzji pionowych z pewnością wyróżnić można szeroką gamę kolorystyczną tych produktów. Klienci mają do wyboru wiele rodzajów i kolorów materiałów, dzięki czemu bardzo łatwo dostosować te produkty do różnych wnętrz. Pionowe pasy pozwalają na swobodne i efektywne operowanie światłem dostającym się do pomieszczenia. Żaluzje drewniane poziome wykonane są z listew, które połączone ze sobą pozwalają na swobodną regulację nasłonecznienia. Sposób ich montażu zapewnia im doskonałą stabilność. Produkty te wyróżniają się trwałością oraz odpornością na zniszczenia.

Rozmiar okien – najważniejsze kryterium przy wyborze żaluzji

Jednym z najważniejszych czynników, który powinien decydować o tym, na który rodzaj żaluzji lepiej się zdecydować jest rozmiar okien. Żaluzje pionowe najczęściej dostosowuje się do większych i szerszych okien, które się nie otwierają – przeciągi źle wpływają na ten model rolet. Najczęściej są spotykane w biurach, salach szkolnych, czy innych pomieszczeniach usługowych. Żaluzje poziome są z kolei lepiej przystosowane do mniejszych i węższych okien. Dodatkowo znakomicie pasują także do okien umiejscowionych wysoko. Na ich zakup decyduje się większość właścicieli mieszkań i domów. Są to produkty uniwersalne i ponadczasowe. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zamówienie żaluzji na wymiar, które będą dostosowane odpowiednio do wymiarów okien.